środa lipca 18 , 2018
Font Size
   

alt

Kaszëbë 3D czyli Terenowy Turniej Łuczniczy o Puchar Wójta Gminy Sulęczyno - zawody organizują łucznicy zrzeszeni w Pomorskim Oddziale Polskiego Stowarzyszenia Myślistwa Łuczniczego – PBA wraz ze Stowarzyszeniem Łuczników Pomorza SłuP.

Łucznictwo terenowe 3D to ogromnie popularna dyscyplina, ponieważ pozwala na użycie łuku w trudnych, terenowych, lecz jednocześnie kontrolowanych, warunkach. Daje to łucznikowi możliwość poznania jego mocnych i słabych stron, nad którymi musi pracować w czasie treningu.

Drugą edycję turnieju zaplanowano na 18 sierpnia br. w Sulęczynie, w terenie przylegającym do jeziora Skarsino. Charakter zmagań łucznictwa 3D jest na tyle atrakcyjną formą łucznictwa i rywalizacji sportowej, iż obecnie biorą w niej udział łucznicy każdej kategorii sprzętowej i wiekowej, a niejednokrotnie całe rodziny wraz z kilkuletnimi dziećmi.

Korzenie konkurencji 3D wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie zmagania terenowe myśliwych-łuczników służyły głownie jako trening przed sytuacjami mogącymi spotkać ich w warunkach realnego polowania. Rozgrywki w tej konkurencji polegają na oddawaniu strzałów do figur zwierząt o realnych kształtach i wielkościach na nieznanych zawodnikom dystansach. Odległości są zróżnicowane zarówno od wieku zawodnika, jak i sprzętu, którego używa.

Stanowiska strzeleckie oznaczone są na trasie rozgrywki kolorowymi palikami. Przy każdej figurze widoczne są trzy paliki, a zawodnik zobowiązany jest do zajęcia pozycji przy paliku przypisanym do jego kategorii. Następnie, dotykając go jakąkolwiek częścią swojego ciała, musi ocenić odległość oraz oddać strzał. Przed oddaniem strzału zakazane jest używanie dalmierza, lornetki z podziałką, telefonu komórkowego z funkcją dalmierza lub jakiegokolwiek sprzętu mogącego pomóc w ocenie odległości.

Wspólna rywalizacja pasjonatów tej dyscypliny daje możliwość aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz przede wszystkim miłego spędzenia wolnego czasu. Duża ilość zawodników oraz atrakcyjna i widowiskowa oprawa turnieju przyciąga także media, podnosząc niejako jego prestiż, dodając rozgłosu i podkreślając wysoki status sportowego widowiska.

Dawniej zawody 3D rozgrywały się wyłącznie na południu kraju. Obecnie organizowane są niemal w każdym zakątku Polski, w tym także na Pomorzu. Cieszy nas fakt, że drugi Terenowy Turniej Łuczniczy Kaszëbë 3D – wydarzenie niewątpliwie o charakterze ogólnopolskim, odbędzie się ponownie w Sulęczynie, dzięki czemu ta kaszubska miejscowość zaistnieje na mapie Polski także jako przyjazna łucznikom.

Zapraszamy do udziału.


Więcej informacji o Turnieju Łuczniczym
można uzyskać: Kamil Antkowiak tel. 602 - 818 - 408

Link do w/w wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/170261633614137/?ti=icl


Kilka zdjęć ....

alt

alt

alt  alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt


 

Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@goksuleczyno.gdan.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl


Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości