sobota lipca 20 , 2019
Font Size
   

alt

Ogłaszamy nabór do Scholii Św. Anny zapraszamy chętne dzieci i młodzież, które kochają śpiew do spróbowania  swoich sił na estradzie.

Grupę prowadzi Pani Edyta Gawin, akompaniuje Mikołaj Gawin


Na próby scholi zapraszamy  w ŚRODY o godz. 17:00
w Sali na parterze GOK Sulęczyno


Zapraszamy wszystkich chętnych!


Z życia grupy wokalnej ......WARSZTATY WOKALNE

alt

W piątkowe popołudnie w sali GOK Sulęczyno odbyły się warsztaty wokalne, które poprowadził Mateusz Pawelczyk uczestnik The Voice of Poland, finalista Kaszubskiego Idola w 2016 roku, uczestnik grupy Te Dua, aktualnie student na Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku dyrygentury chóralnej.

Kilka zdjęc z WARSZTATÓW WOKALNYCH

Dzieci dzielnie współpracowały z prowadzącym, a zarazem świetnie się bawiły. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne spotkanie i próbę zespołu w piątek i w sobotę, szczegóły w GOK Sulęczyno.


Kolejny „mały”sukces scholii Św. Anny

alt

15 listopada w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej odbył się VIII Powiatowy Konkurs Piosenki „Kaszëbsczé Spiéwë ú nas”, w którym wzięła udział grupa uczestników scholii Św. Anny . Wszystkich uczestników oceniała komisja w składzie: J. Werochowska – dyrygent scholii Conticorum oraz chóru kościelnego w Kościerzynie, D.Pioch – autorka podręczników w j.kaszubskim oraz M. Birr – prezes Stowarzyszenia Kaszubianki. Nasi uczestnicy uzyskali bardzo wysokie noty, które prezentują się następująco:

W kategorii kl.IV-VI – soliści

I miejsce - Oliwia Kobiela

W kategorii kl. IV-VI – zespół

II miejsce - Anna Goitowska i Joanna Węsierska

W kategorii kl.VII-VIII i Gimnazjum – zespół

I miejsce - Dominika i Mikołaj Gawin

Nagroda specjalna Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Kaszubskiego przyznana została Maciejowi Smentoch.

Fotorelacja : KONKURS PIOSENKI

Relacjaa filmowa z występów: FIMILKI

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom wygranych i życzymy dalszych sukcesów, zaś pani Edycie dziękujemy za znakomite przygotowanie uczestników do konkursu. Pani Jolancie dziękujemy za pomoc przy organizacji wyjazdu na tenże konkurs.

Całość wyników konkursu można znaleźć na stronie internetowej - ZKiW KAMIENICA SZLACHECKA a fotorelacja z konkursu znajduje się pod poniższym linkiem - FOTORELACJA KONKURS K. SZLACHECKA


WYSTĘP SCHOLI NA DOŻYNKACH
GMINNYCH W SULĘCZYNIE

Schola Św. Anny wsytępowała podczas Dożynek gminnych w Sulęczynie .....

Galeria zdjęć: DOŻYNKI GMINNE

alt

alt


FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ W LUZINIE

alt

Jak co roku Schola Św. Anny działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie pojechała na Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbscze Spiewë, gdzie kolejny raz wywalczyła wysokie miejsca na podium. Konkurs odbył się 16 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie. Jury w składzie: Aleksandra Kucharska – Szefler, weronika Korthals, Piotr Jędrzejczak, Michał Bistroń oraz Tomasz Fopke wykonało ciężką pracę, ponieważ uczestnicy konkursu (ponad sto osób) byli znakomicie przygotowani. Schola św. Anny uzyskała następujące noty:

W kategorii II : ZESPÓŁ wyróżnienie otrzymały : Joanna Węsierska i Anna Goitowska

W kategorii III : ZESPÓŁ wyróżnienie otrzymały: Oliwia Kobiela, Zofia Hapka i Wiktoria Białk

W kategorii SOLISTA : II miejsce zajął Maciej Smentoch

W kategorii IV : ZESPÓŁ : II miejsce zajęli : Izabela Gawin, Michalina Smentoch, Agnieszka Gliniecka, Faustyna Marszałkowska, Marta Malek i Dominika Gawin.

W kategorii V: ZESPÓŁ : III miejsce zajęły : Weronika Driwa i Karolina Pela.

Wszystkim występującym znakomicie akompaniował akordeonista i uczestnik scholii Mikołaj Gawin. Laureatom serdecznie gratulujemy podium. Podziękowanie kierujemy również dla pani Edyty Gawin za przygotowanie grupy do konkursu oraz rodziców za działania organizacyjne zespołu.

Fotorelacja: KONKURS PIOSENKI KASZUBSKIEJ


KONCERT SCHOLI W MŚCISZEWICACH

alt

W minioną niedzielę 7 stycznia 2018 r. Schola Św. Anny działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie zaprezentowała swój świąteczny koncert w Kościele w Mściszewicach a także na spotkaniu opłatkowym ZK-P O/Sulęczyno. W najbliższym czasie odbędą się jeszcze koncert kolęd w wykonaniu scholii w Parchowie i w Sianowie.

Kilka zdjęć: KONCERT SCHOLI W MŚCISZEWICACH


alt

W ostatnim czasie Schola Świętej Anny w Sulęczynie z programem kolędowym występowała :

- podczas Spotkania Światecznego w GOK-u : FOTORELACJA

- podczas Spotkania Opłatkowego Zrzeszenia - Kaszubsko Pomorskiego O/Sulęczyno : FOTORELACJA


SCHOLA ŚW. ANNY NA KONKURSIE
PATRIOTYCZNYM W GDYNI

alt

W dniu 18 listopada 2017 roku grupa uczestników scholii Św. Anny wzięła udział w X Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni. W utworach patriotycznych wystąpiło 90 młodych uczestników, którzy prezentowali po jednym utworze – soliści i duety, w czerech grupach wiekowych : klasy I-III, klasy IV-VII Szkoły Podstawowej , II-III Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna. Jury w składzie: Alicja Rumianowska – przewodnicząca, Mariusz Kreft i Marcin Spenner przyznało wyróżnienie dla Dominiki Gawin i Agnieszki Glinieckiej w kategorii duety 13-16 lat. Wszystkim uczestnikom scholii Św. Anny gratulujemy występów na wysokim poziomie wokalnym.

Fotorelacja : KONKURS PATRIOTYCZNY


CZERWCOWY WYSTĘP SCHOLI ŚW. ANNY

alt

W niedzielę 18 czerwca tego roku w Kiełpinie na placu przy parafialnej plebani odbył się IV Rodzinny Festyn Parafialny oraz II Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Quis ut Deus”, na którym zaprezentowała się nasza schola Św. Anny. Z pośród wszystkich występujących zespołów nasz występ został nagrodzony wyróżnieniem. W czasie festynu odbyły się również konkursy, zabawy oraz wiele atrakcji towarzyszących.

Fotorelacja: WYSTĘP W KIEŁPINIE


alt

W niedzielę 4 czerwca 2017 roku na scenie plenerowej GOK-u w Sulęczynie odbył się dziesiąty już Festyn z okazji Dnia Dziecka pn. „Święto Rodzinny”. Festyn zorganizowany został przez Parafialny Zespół CARITAS oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie przy wsparciu lokalnych sponsorów. Festyn rozpoczęli Ks. Kanonik Andrzej Karliński – Proboszcz Parafii Św. Trójcy w Sulęczynie oraz Bernard Grucza - Wójt Gminy Sulęczyno. Następnie miały miejsce występy lokalnych artystów a m. in.

- wystąpił Zespół Kaszubski „Motylki” pod opieką Panią Grażyny Korda i Elwiry Kreft przy akompaniamencie Pana Piotra Złoch,

- wystąpiły Przedszkolaki z Węsior oraz laureaci III Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej pod opieką Pani Izy Koniecznej i Moniki Wolskiej,

- zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Podjazach z przedstawieniem „Rzepka” pod opieką nauczycieli z tejże szkoły.

Podczas festynu miały także miejsce występy zespołów zgłoszonych w ramach I Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej. W ramach przeglądu znakomicie zaprezentowały się następujące grupy:

- „Armia Jezusa” z Kościerzyny

- „Skôrb Złoti Górë” z Brodnicy Górnej

- „CANTUS ANGELI” z Wygody Łączyńskiej

- Schola Św. Anny w Sulęczynie

Występy artystów były wspaniałe i mimo deszczowej pogody przyciągnęły dużą rzeszę widzów, głównie mieszkańców Sulęczyna. W trakcie festynu miały miejsce jeszcze konkursy organizowane przez Szkolny Oddział Caritasu, można było wziąć udział w loterii fantowej, posilić się kiełbaskami oraz domowym ciastem. Strażacy pokazywali najmłodszym jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Festyn poprowadził Ks. Proboszcz Andrzej Karliński wspólnie z Agnieszką Błaszkowską pracownikiem GOK-u zaś nad nagłośnieniem czuwał Pan Andrzej Potrac.

Wszystkim sponsorom oraz osobom bezpośrednio zaangażowanym w organizację festynu serdecznie dziękujemy za pomoc.

Fotorelacja: FESTYN RODZINNY


FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ

alt

Sukcesem dla naszej Scholii Św. Anny zakończył się udział w XV Pomorskim Festiwalu Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spiéwë”, który odbył się 17 marca 2017 roku w Luzinie. Wspaniała atmosfera festiwalu dopisywała wszystkim od jury po obsługę stołówki. Zgromadzonych uczestników i zacnych gości powitał pan dyrektor Dariusz Rompca oraz wójt gminy Jarosław Wejer. Konkurs poprowadziła Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie pani Katarzyna Kankowska-Filipiak .Jury w składzie: Witosława Frankowska-przewodnicząca, Weronika Korthals, Piotr Jędrzejczak, Mieczysław Bistroń oraz Tomasz Fopke wykonało ciężką pracę, ponieważ uczestnicy konkursu byli przygotowani znakomicie. Schola Św. Anny uzyskała bardzo wysokie noty, które prezentują się następująco:

W kategorii I: solista - II miejsce Maja Gawin GOK Sulęczyno

W kategorii III:  zespół wokalno-instrumentalny: I miejsce GOK Sulęczyno
w składzie:
Oliwia Kobiela, Zofia Hapka, Mikołaj Gawin, Maciej Smentoch

W kategorii IV : zespół wokalno-instrumentalny: II miejsce GOK Sulęczyno
w składzie:
Agnieszka Gliniecka, Karolina Pela, Michalina Smentoch, Faustyna Marszałkowska, Weronika Driwa, Izabela Gawin

W kategorii V:  zespół wokalno-instrumentalny: I miejsce GOK Sulęczyno
w składzie: Dominika Gawin i Daria Baske

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy podium, podziękowanie kierujemy również dla pani Edyty Gawin i pana Marka Piankowskiego za tak świetne przygotowanie grupy do konkursu.

Wyniki festiwalu : PROTOKÓŁ Z FESTIWALU

Fotorelacja: FESTIWAL PIOSENKI


alt

W ostatnim czasie Schola Św. Anny występowała gościnnie prezentując program świątecznych kolęd m. in. na Spotkaniu opłatkowym Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego Oddział Sulęczyno (18 grudnia), spotkaniu świątecznym w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie (21 grudnia), gościnnie u pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Sulęczynie czy w Kościele w Mściszewicach. Relacje z  występów można znaleźć pod poniższymi linkami:

- SPOTKANIE OPŁATKOWE ZK-P

- SPOTKANIE ŚWIATECZNE GOK

Poniżej zdjęcia z wystepu w Mściszewicach:

alt  alt

alt


VI POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ

alt

W piątek 21 października 2016 roku w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej odbył się VI Powiatowy Festiwal Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spiéwë ú nas”, na który pojechała Schola Św. Anny, która działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. Konkurs rozpoczął się od godziny 9.00 w ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej. Wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor Bernadeta Kucyk, konkurs prowadzili uczniowie ze szkoły. Jury w składzie Józef Stachnik – muzyk, Danuta Pioch – nauczyciel regionalista wiceprezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Maria Birr - prezes Stowarzyszenia Kaszubianki. W konkursie wzięło udział 11 solistów i 19 zespołów. Młodzi śpiewacy pokazali swoje możliwości w przeróżnym repertuarze: od klasyki pieśni ludowej po zupełnie nowe aranżacje.

Grupa Scholii Św. Anny zajęła wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach:

KLASY IV-VI ZESPOŁY: II miejsce Schola Św. Anny GOK Sulęczyno
W składzie: Zofia Hapka, Oliwia Kobiela, Maciej Smentoch, Mikołaj Gawin

GIMNAZJUM ZESPOŁY: III miejsce Schola Św. Anny GOK Sulęczyno
W składzie: Karolina Pela, Weronika Driwa, Izabela Gawin, Agnieszka Gliniecka, Michalina Smentoch, Paula Jereczek

ZESPOŁY PONADGIMNAZJALNE: I miejsce Schola Św. Anny GOK Sulęczyno
W składzie: Daria Baske, Dominika Gawin

Uczestnikom, oraz pani Edycie Gawin i panu Markowi Piankowskiemu serdecznie gratulujemy tak wysokich miejsc na podium i dziękujemy za piękny śpiew, który rozbrzmiewał nie tylko na scenie, ale i w drodze bardzo pozytywna energia.

WYNIKI: ZESTAWIENIE WYNIKÓW

Fotorelacja GOK z konkursu : FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ

Fotorelację z konkursu można znaleźć
na stronie internetowej - SP KAMIENICA SZLACHECKA


DOŻYNKI GMINNO - PARAFIALNE
W BORKU KAMIENNYM

alt

W niedzielę 28 sierpnia 2016 roku odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne Gminy Sulęczyno podczas których zaprezentowała się Schola im. Św. Anny działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie.

Szerszą relację z Dożynek można znaleźć pod linkiem DOŻYNKI 2016


WOJEWÓDZKI KONKURS PIEŚNI IM. JANA TREPCZYKA

alt

9 czerwca 2016 roku w Miszewie odbył się IX Wojewódzki Konkurs Pieśni im. Jana Trepczyka, na który pojechała Grupa Wokalna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. Konkurs rozpoczął się od godziny 10.00 w Ochotniczej Straży Pożarnej w Miszewie. Wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Trepczyka w Miszewie Dorota Richert, konkurs prowadziły nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Miszewie. Jury w składzie Tatiana Slowi dziennikarka i wokalistka, Eugeniusz Pryczkowski dziennikarz i literat oraz Rafał Rompca muzyk, miało ciężką pracę.

Kategorie był trzy Szkoły Podstawowej , nasza Grupa Wokalna zajęła:

I miejsce w kategorii IV –VI klasa Dominika i Mikołaj Gawin,

w kategorii II-III klasa wyróżnienie przyznano Oliwii Kobiela

Grupa Wokalna otrzymała również nagrodę specjalną im. Jana Trepczyka jaką jest statuetka.

W czasie przerwy bardzo miło było posłuchać i zobaczyć występy Dziecięcego Zespółu Pieśni i Tańca „Múlczi” z Miszewa, oraz tych odrobinę starszych chóru pod nazwą Towarzystwo Śpiewawcze im. Jana Trepczyka z Wejherowa. Dyrygentem grupy jest pani Zofia Kamińska, wnuczka Jana Trepczyka. Miło spędzony czas, świetne występy i wysoki poziom konkursu, zakończyliśmy smacznymi lodami, za które Grupa Wokalna dziękuję panu dyrektorowi GOK Zbigniewowi Zarzyckiemu. Podziękowania również dla naszego akordeonisty Marka Piankowskiego i opiekunki grupy pani Edyty Gawin. Niech rozwijają się talenty, oby tak dalej.

Fotorelacja: KONKURS PIEŚNI


FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ

Dnia 15 kwietnia odbył się  XIV Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej
„Kaszëbsczé Spiéwë” – Luzino 2016,
na który pojechała sulęczyńska grupa wokalna prowadzona przez panią Edytę Gawin,
a działająca przy Gminny Ośrodku Kultury w Sulęczynie.
Pełni po denerwowania, a zarazem zapału i entuzjazmu ruszyliśmy zdobywać podium konkursu. Wspaniała atmosfera festiwalu dopisywała wszystkim od jury po obsługę stołówki. Grupa istniej zaledwie dwa miesiące, a już udało się uzyskać wyróżnienia, gromkie brawa za występy i gratulacje dla pani Edyty za wspaniałe prowadzenie grupy. Nagroda GRAND PRIX otrzymało Gimnazjum Publiczne w Luzinie, zaś Puchar Trepczyka otrzymała Aleksandra Pilarska SP w Wejherowie nr 8.

Jury w składzie: Weronika Korthals – przewodniczący, Witosława Frankowska, Piotr Jędrzejczak, Mieczysław Bistroń i Tomasz Fopke przyznało następujące miejsca:

KATEGORIA I zespół wokalno – instrumentalny

I miejsce Gminne Przedszkole Publiczne Luzino

II miejsce SP Luzino

III miejsce SP w Choczewie

III miejsce Grupa zabawowa przy Bibliotece Gminnej w Luzinie „Fistaszki”

KATEGORIA II solista

I miejsce ZUZANNA KAPISZKA Zespół Szkół w Parchowie

II miejsce ALEKSANDRA HINZ SP w Luzinie

III miejsce MAJA KLAWIKOWSKA SP w Sierakowicach

Wyróżnienie OLIWIA KOBIELA Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie

KATEGORIA II zespół wokalno – instrumentalny

II miejsce SP w Luzinie

III miejsce SP im. Józefa Wybickiego w Jastarni

KATEGORIA III solista

I miejsce ALEKSANDRA PILARSKA   SP nr 8 w Wejherowie

II miejsce KAROLINA MIOTK    SP w Mojuszu

III miejsce WERONIKA KORCZYŃSKA ZKiW Brodnica Górna

III miejsce MACIEJ KLASS SP w Luzinie

wyróżnienie - OLIWIA OKUNIEWSKA SP im.F.Tredera w Borzestowie

wyróżnienie - ZOFIA PAŁASZ Samorządowa Szkoła Podstawowa w Orlu

KATEGORIA III zespół wokalno – instrumentalny

I miejsce ZKiW w Brodnicy Górnej

II miejsce SP im. Józefa Wybickiego w Jastarni

III miejsce Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie

III miejsce SP w Luzinie

KATEGORIA IV solista

I miejsce NATALIA MACHOLL ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej

II miejsce KAROLINA NACZK   Zespół Szkół w Kiełpinie

III miejsce ZUZANNA BOJKE Gimnazjum Publiczne w Luzinie                              

Wyróżnienie JULIA LAS Zespół Szkół w Parchowie

KATEGORIA IV zespół wokalno – instrumentalny

I miejsce Gimnazjum Publiczne w Luzinie

II miejsce Gimnazjum w Miechucinie

III miejsce Zespół Szkół w Parchowie

KATEGORIA V solista

I miejsce MARCELINA SZROEDER Zespół Szkół w Parchowie

II miejsce KAMILA SYCHTA Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach

III miejsce BEATA BACH Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach

KATEGORIA V zespół wokalno – instrumentalny

I miejsce Kartuskie Centrum Kultury w Kartuzach

II miejsce I Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie

III miejsce ZSZ iO w Kartuzach

Wyróżnienie Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie


FOTORELACJA Z KONKURSU


alt

alt

alt


Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@goksuleczyno.gdan.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości