piątek sierpnia 18 , 2017
Font Size
   

alt

„KLUB SENIORA”
DZIAŁAJĄCY POD PATRONATEM
GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W SULĘCZYNIE
.

Zapraszamy chętne osoby – Mieszkańców gminy Sulęczyno oraz odwiedzających naszą gminę – na spotkania klubu seniora. Celem zajęć jest aktywizacja społeczno – kulturalna „seniorów” - osób w wieku powyżej 50 lat.

Spotkania mają charakter zajęć otwartych mających głównie na celu integracje społeczeństwa i uwzględniają potrzeby i oczekiwania uczestników. Ogólne spotkania integracyjno – informacyjne odbywają się w pierwszy poniedziałek miesiąca i mają na celu integrację osób oraz omówienie co w danym czasie miało miejsce i przedstawienie planu działań na najbliższy czas.

Na pierwszym spotkaniu organizacyjnych „Klubu Seniora” uczestnicy przedstawili swoje potrzeby i oczekiwania dot. zajęć w których chcieliby uczestniczyć. I tak zaproponowali następujące działania: zajęcia komputerowe, gastronomiczne, z nauki języka angielskiego, artystyczne, fitness – joga, wyjazdy na basen do teatru czy prelekcję dot. zdrowia.  


Bieżące informacje .....


SPOTKANIE „KLUB SENIORA”- CZERWIEC

Zapraszamy na comiesięczne  spotkanie „Klubu Seniora”, które odbędzie się dnia
5 czerwiec 2017 roku (środa) o godz. 16:00

w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie, przy ul. Zielona Droga 1


SPOTKANIE „KLUB SENIORA”- MAJ

Zapraszamy na comiesięczne  spotkanie „Klubu Seniora”, które odbędzie się dnia
8 majaa 2017 roku (środa) o godz. 16:00

w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie, przy ul. Zielona Droga 1


SPOTKANIE „KLUB SENIORA”- KWIECIEŃ

Zapraszamy na comiesięczne  spotkanie „Klubu Seniora”, które odbędzie się dnia 3 kwietnia 2017 roku (poniedziałek) o godz. 14:00  w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie, przy ul. Zielona Droga 1.


SPOTKANIE „KLUB SENIORA”- MARZEC

Zapraszamy na comiesięczne  spotkanie „Klubu Seniora”, które odbędzie się dnia
8 marca 2017 roku (środa) o godz. 14:00

w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie, przy ul. Zielona Droga 1


SPOTKANIE „KLUB SENIORA”- LUTY

Zapraszamy na comiesięczne  spotkanie „Klubu Seniora”, które odbędzie się dnia
7 lutego 2017 roku (wtorek) o godz. 14:00

w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie, przy ul. Zielona Droga 1.

Na spotkaniu 7 lutego ustalono, iż w dniu 16 lutego 2017 r. o godz. 10:00
bedzie miał miesjce wyjazd na Basen do Bytowa
- zapraszamy wszystkich chętnych!!!

Kolejny wyjazd na basen odbędzie się 27 lutego 2017 roku o godz. 10:15 z przed Gminego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.

Następny wyjazd - 6 marca 2017 roku o godz. 9:30 z przed Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.


W ostatnim czasie spora grupa "seniorów" oraz mieszkańców Węsior i Sulęczyna wzięła udział w wyjaździe do Kina Remus do Kościerzyny,
aby obejrzeć film pt. "Po prostu Przyjaźń". 

alt


W ostatnim czasie członkowie Klubu Seniora mogli uczestniczyć w zajęciach informatycznych, które odbywały się w listopadzie w Kawiarence Internetowej w Sulęczynie. Kolejne zajęcia informatyczne odbędą się na przełomie stycznia i lutego 2017 roku.


alt

W dniach 17 listopada i 5 grudnia odbyły się wyjazdy seniorów na basen do Bytowa, w których udział wzięło ok. 15 osób. Wyjazdy na basen dofinansowane były ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulęczynie. Kolejne wyjazdy na basen odbędą się najprawdopodobniej w drugiej połowie stycznia, po uzgodnieniu terminu na spotkaniu seniorów.


W dniu 21 grudnia 2016 roku członkowie "Klubu Seniora" uczestniczyli w spotkaniu świątecznym organizowanym w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. Relację z tego spotkania można obejrzeć pod poniższym linkiem - SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE GOK


SPOTKANIE SENIORÓW alt

W miniony czwartek 8 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w odbyło się spotkanie „Klubu Seniora”. Przy kawie i słodkościach zostały omówione sprawy bieżące, oraz plany na dalszą działalność klubu. Przy akompaniamencie akordeonu seniorki pośpiewały znane kaszubskie i polskie piosenki.

Kilka zdjęć ze spotkania:
SPOTKANIE SENIORÓW

Podczas spotkania ustalono iż w najbliższą
środę 16 listopada o godzinie 15:00 w kawiarence internetowej w Sulęczynie odbędą się zajęcia informatyczne, które poprowadzi pan Marek Piankowski.

W czwartek 17 listopada będzie miał miejsce wyjazd na basen do Bytowa. Zbiórka przy GOK-u o godz. 10:00.

Dodatkowo wszystkich zainteresowanych zapraszamy na zajęcia artystyczno – środowiskowe prowadzone przez Panią Marlenę Stefańską w poniedziałki i środy od godz. 18:00 w sali na piętrze GOK Sulęczyno.

Serdecznie zapraszamy!


SPOTKANIE
„KLUB SENIORA”

Zapraszamy na comiesięczne spotkanie „Klubu Seniora”, które odbędzie się dnia 8 listopada 2016 roku (wtorek) o godz. 14:00 w sali na parterze Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie, przy ul. Zielona Droga 1.

Zapraszamy!


DZIEŃ SENIORA 2016

alt

Wójt Gminy wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sulęczynie zorganizował w dniu 28 września 2016 roku Dzień Seniora, w Ośrodku Szkoleniowo Rehabilitacyjnym Ostrów Mausz, w którym uczestniczyło ok. 200 osób – Seniorów naszej Gminy. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą odprawioną przez proboszczów gminnych parafii z Sulęczyna i Mściszewic. Wszystkich zebranych powitali organizatorzy: Wójt Gminy Sulęczyno-Bernard Grucza, Kierownik GOPS Sulęczyno-Ewa Kulaszewicz i Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno- Kazimierz Gliniecki- złożyli obecnym Seniorom życzenia długich lat życia w zdrowiu, szczęściu i radości oraz pociechy z Wnuków i Prawnuków. Po uroczystym obiedzie, przy kawie i wspólnych rozmowach upłynęło seniorom środowe popołudnie. Czas obecnym umilał występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Borku Kamiennym pt. ,,Wywiad Radio Kaszëbë”, przygotowany przez Panią Dyrektor Teresę Hinca. Dalsza część spotkania upłynęła w atmosferze wspomnień, refleksji i zabawy inspirowanej przez Stowarzyszenie KGW ,,Mściszewiczanki”. Nie zabrakło gratulacji, życzeń, a także zabawy tanecznej przy Zespole And-Daro z Kościerzyny. Organizatorzy bardzo dziękują Wszystkim Seniorom za tak liczne przybycie na tę  uroczystość i już dziś zapraszają wszystkich za rok, bo to dla Was Kochani nasi Mieszkańcy organizujemy te spotkania, abyście się mogli spotkać razem i podzielić swoimi sprawami nawzajem. Pozdrawiamy jeszcze raz bardzo gorąco i serdecznie.

Tekst opracowany przez GOPS Sulęczyno

Fotorelacja: DZIEŃ SENIORA 2016


ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

Od lutego do końca maja w Kawiarence Internetowej odbywały się zajęcia komputerowe  prowadzone przez pana Marka Piankowskiego, podczas których uczestnicy poznawali  podstawy działania komputera oraz poruszanie się w internecie.

ZAJĘCIA Z NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Od kwietnia do końca maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbywały się zajęcia z nauki języka angielskiego prowadzone przez panią Aleksandrę Pobłocką,  podczas których uczestnicy poznawali podstawowy języka angielskiego. 


SPOTKANIE KOŁA KULTURY IBERYJSKIEJ

alt

Od października 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbywała się nauka języka hiszpańskiego prowadzona przez rodowitą Hiszpankę Susanę Alegre Raso na zakończenie kursu 23 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się spotkanie Koła Kultury Iberyjskiej i zaproszonych gości. Wśród gości pojawił się Wójt Gminy Sulęczyno pan Bernard Grucza, radny pan Kazimierz Gawin, seniorki z Klubu Seniora, KGW Mściszewiczanki, oraz miłośnicy języka hiszpańskiego. Spotkanie rozpoczęło się od gotowania potrawy hiszpańskiej „PAELLA” przez kucharza hiszpańskiego Francisco Jose Sanchez Bernal i uczestniczki kursu hiszpańskiego. W kuchni aż wrzało, choć powiedzenie mówi „gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść” potrawa długo wyczekiwana udała się znakomicie. W między gotowaniem odbyła się prezentacja Walencji miasta położonego w środkowo-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym. Miasto jest stolicą  prowincji i wspólnoty autonomicznej o tej samej nazwie. Trzecie co do wielkości miasto Hiszpanii, po Madrycie i Barcelonie, z liczbą mieszkańców wynoszącą 800 tysięcy wewnątrz centrum administracyjnego. Francisco opowiadał o klimacie, rolnictwie, uprawach i kulturze. W następnej części spotkania rozdano dyplomy dla uczestników kursu, oraz dla Klubu Seniora, KGW Mściszewiczanki i znakomitego gościa i kucharza Francisco. Około godziny 20.00 nastąpiła degustacja potraw: Śledzika w pierzynie przygotowanego przez Klub Seniora, rosołu z lanymi kluseczkami oraz Paelli. Było miło, przyjemnie i bardzo smacznie.

Fotorelacja: SPOTKANIE - HISZPAŃSKI


DZIEŃ KOBIET

alt

Dnia 8 marca 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, w spotkaniu wzięły udział głównie panie z „klubu seniora” oraz gościnnie członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Mściszewiczanki”. Spotkanie upłynęło wszystkim w miłej atmosferze, śpiewając piosenki przy akompaniamencie akordeonisty.  

Fotorelacja : DZIEŃ KOBIET W SULĘCZYNIE


ZAJĘCIA SPORTOWO – REKREACYJNE

Kolejnymi zajęciami skierowanymi m. in. do osób z „Klubu seniora” były zajęcia fitness - aerobik, które odbywały się dwa razy w tygodniu na Hali Sportowej w Sulęczynie. Zajęcia prowadzone były przez panią Katarzynę Klaman.

W dalszym ciągu na Hali Sportowej w Sulęczynie w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 19:30 do ok. 20:30 odbywają się zajęcia sportowe Zumba - Fitness  prowadzone przez panią Renatę Zalewską, na które wszytskich serdecznie zapraszamy! 

Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@goksuleczyno.gdan.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl


Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości